خودارضایی مردان بعد از ازدواج

خودارضایی مردان بعد از ازدواج

خودارضایی مردان یکی از مسائل و شاید اختلالات جنسی است که مشکلات بسیاری را در ازدواج ایجاد می کند.با توجه به اینکه غریزه بقا در گرو فعالیت های جنسی افراد است، خودارضایی مردان می تواند آن را به خطر انداخته و باعث شود، مردان تمایلی به برقراری رابطه نداشته باشند.

مردان به دلایل مختلفی به این عمل دست می زنند.معمولا مهم ترین دلیل آن استرس و اضطراب است.زمان هایی که برای مردان پرتنش و سخت است، میل و دفعات انجام این عمل بالاتر می رود.همچنین مشکلات جنسی و ناتوانی در ارضا یکی از عواملی است که در انجام خودارضایی موثر است.

اغلب افراد جامعه دیدگاه مثبتی نسبت به خودارضایی بعد از ازدواج ندارند.پژوهش های حوزه ی رفتار جنسی نشان می دهد که خودارضایی مردان پس از ازدواج، به معنای رضایت بخش نبودن رابطه نیست ،اما خانم ها وقتی که متوجه می شوند همسرشان خودارضایی می کند، عموما دو احساس یکسان را پیدا می کنند.آن ها تصور می کنند که در زندگی زناشویی شان چیزی نقص دارد و قطعا این نقص بر گردن آنهاست و حتما برای شوهرشان جذابیت کافی ندارند.برخی از خانم ها نیز تصور می کنند که حتما همسرشان مشکل یا بیماری دارد.ولی تحقیقات نشان می دهد زن هایی که شوهرشان خودارضایی میکند مشکل خاصی ندارند.

اکثر مردان بعد از ازدواج جهت رهایی از استرس این کار را می کنند و با مرور زمان به این کار اعتیاد پیدا می کنند.در اکثر موارد مشکلات و ضعف  شخصیتی عامل این رفتار است و نیاز به کمک تخصصی وجود دارد.

احساس گناه و عذاب وجدان بعد از این کار باعث می شود با مرور زمان عزت نفس مردان کاهش پیدا کند ، زیرا می بینند که به یکباره نمی توانند این عادت را کنترل کنند و همین عزت نفس کم نیز دور باطل تکرار خودارضایی جهت کنترل استرس و رسیدن به رهایی ذهن از استرس را ایجاد می کند.

این مسایل با قهر و ناراحتی زوجین حل نمی شود و نیاز به همراهی همسر جهت حل مشکل دارد.زیرا اکثر زنان این حس را دارند که همسرم چون مرا دوست ندارد خودارضایی می کند و البته که این فکر نیز باعث ایجاد بسیاری از مشکلات در ازدواج خواهد شد.

مطلب بسیار مهم دیگر این است که بعضی از مردان مشکلاتی مانند زودانزالی ، دیرانزالی و اختلال نعوظ  دارند، اما به جای اینکه به فکر درمان باشند، از رابطه با همسرشان اجتناب می کنند و دست به خودارضایی می زنند.

به این علت که مسایل جنسی در فرهنگ جامعه ما به نوعی تابو محسوب می شود، اکثر زوجین این مشکل را پیگیری و حل نمی کنند .

توصیه می شود جهت حل این مشکل با روانشناسان متخصص در این زمینه بدون خجالت  و پیش از ایجاد مشکلات بیشتردر ازدواج  صحبت شده و راه کارهای لازم دریافت گردد…

 با ما همراه باشید.

مرکز مشاوره دانش

۳۳۳۵۴۳۴۸


!همین الان وقت مشاوره بگیرید

با ما در ارتباط باشید

آدرس : تبریز، چهارراه آبرسان، برج سفید دو (SMP)، طبقه 5، واحد D5

تلفن : 33354348 - 041

همراه : 09148776881

کانال تلگرام : @daneshtabriz

ایمیل : info@daneshtabriz.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید