شخصیت بسیار حساس

شخصیت بسیار حساس

این شخصیت در واقع جزء اختلالات روان پزشکی نیست بلکه بدین دلیل از آن نام می برم که رابطه صمیمی با او پر از استرس خواهد بود مگر آنکه آدم خیلی صبوری باشید.
آدمهای بسیار حساس، آنچه در اطرافشان می گذرد را به دقت زیر نظر دارند و بسیار حساس اند. آنها به صداهای بلند و شدید، نور شدید، برخی غذاها، برخی آدمها و برخی خلقیات و هیجانات واکنش شدید نشان می دهند. این آدمها که از خطر کردن می ترسند، معمولا از کارهای رقابتی اجتناب می ورزند و بسیاری از چیزهای عادی را مضر می دانند. آنها اعصاب شما را خرد می کنند چون احساس شان به راحتی جریحه دار می شود.
آدم بسیار حساس غرغرو است و هیچ وقت راضی نمی شود؛ باید خیلی صبور بوده و تحمل بالایی داشته باشید تا بتوانید با او کنار بیائید. در زندگی با آدم بسیار حساس باید محتاطانه گام بردارید و با احتیاط حرکت کنید.
اما زندگی با چنین فردی می تواند بسیار جالب و نیرو بخش هم باشد چون به شدت دنبال احساسات مثبتی مثل عشق، خوشی و حیرت هستند و از هنر، ادبیات و طبیعت، خیلی لذت می برند. آنها آدمهای خنگی نیستند و ذوق شهودی و هنری عجیبی دارند، هرچند گاهی اوقات به توانایی های خود اعتماد ندارند. آدم های بسیار حساس با دیگران مهربان هستند و با آنها همدلی می کنند و می خواهند دنیا را برای موجودات زنده، محل بهتری کنند.
آدمهای بسیار حساس می توانند موجودات جذاب و بامزه ای باشند ولی باید آمادگی تصورات نادرست و پاسخ های اغراق آمیز آنها در برابر محیط و دیگران را هم داشته باشید. باید بتوانید خودتان را کنار بکشید، از او فاصله بگیرید و نگوئید(( من اینطوری نگاه نمی کنم)). چون چیزی را که خودشان می دانند،تائید می کنند – یعنی با دیگران فرق دارند. آنها در دوران کودکی هم با کسانی دوستی های خوب و نزدیکی برقرار کرده اند که احساس می کردند با آنها فرق دارند.


در نطفه خفه کردن رابطه ای تلخ و سمی بهتر از یک عمر سرو کله زدن با مشکلاتی است که نتیجه ای جز ناکامی ندارد- به ویژه وقتی بچه ای هم در کار باشد. این ذکر را فراموش نکنید که : (( من خیاط نیستم و طرف مقابلم که می خواهم تغییرش دهم، پارچه نیست))…..ادامه دارد

ساندرا ال سرن
مهرداد فیروزبخت
اصول مشاوره پیش از ازدواج

مرکز مشاوره دانش
۰۴۱۳۳۳۵۴۳۴۸


!همین الان وقت مشاوره بگیرید

با ما در ارتباط باشید

آدرس : تبریز، چهارراه آبرسان، برج سفید دو (SMP)، طبقه 5، واحد D5

تلفن : 33354348 - 041

همراه : 09148776881

کانال تلگرام : @daneshtabriz

ایمیل : info@daneshtabriz.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید