پذیرش تفاوتها در زندگی مشترک

تفاوت ها را بپذیرید و با آغوش با ز از مشترکات استقبال کنید

این یک واقعیت است که مردان و زنان تفاوت هایی دارند. اگر این سخن را نپذیریم خیلی احمقیم! اما این طور هم نیست که به قول بعضی ها از دو سیاره مختلف آمده باشیم و انسانهای کاملا متفاوتی باشیم. معمولا اشتراکات ما از تفاوتهایمان بیشتر است. اگر با آغوش باز از اشتراکات استقبال کنیم و تفاوت ها را بپذیریم، خیلی راحتتر زندگی خواهیم کرد.

یک رابطه در ابتدا از دو نفر تشکیل می شود( البته بعدها ممکن است تیم های فرعی زیادی از دل آن بیرون بیایند). این دو نفر استعدادها مهارتها و منابع خود را وارد رابطه می کنند. هر تیمی برای رسیدن به اهداف و موفق شدن به اعضای متفاوت با خصوصیات متفاوت نیاز دارد. اگر هردو عضو یک گروه رهبران قویی باشند، تصمیمات سریعی بگیرند و عجول و کم طاقت باشند، پس چه کسی باید به جزئیات و راست و ریس کردن امور بپردازد؟ چه کسی باید به جای تولید ایده، کارها را انجام دهد؟خوب است تفاوتها را بپذیریم – به مزایای این کار توجه کنید! تفاوتها را استعداد های ویژه بدانید- تفاوتهایی که می توان آنها را به طور موثر به کار گرفت تا تیم کارکرد بهتری پیدا کند.

اشتراکاتتان چطور؟ چیزهایی مثل دیدگاهها و سلیقه های مشترک خیلی خوبنداما مشترکاتی هم هستند که زندگی را همیشه ساده نمی کنند. از جمله اموری مثل علاقه مشترک به برحق بودن، نیاز مشترک به غالب بودن.اگر هر دوی شما بخواهید در آن واحد راننده ی یک اتومبیل باشید که نمی شود. در عوض باید توافق کنید که نوبتی رانندگی کنید. باید از اشتراکات – به صورت ترکیبی یا جایگزین- استقبال و استفاده کرد تا  هر دو طرف تشویق شوند و رابطه ، موفق شود.

باید با هم کار کنید تا موفق شوید. اگر استعداد های مشترکتان را ترکیب کنید، در مقایسه با زمانی که هرکدام به یک راه جداگانه می روید، پیشرفت بیشتر و اوقات بهتری خواهید داشت. اگر لایه ها را کنار بزنیم متوجه می شویم که تمام افراد می ترسند، آسیب پذیرند و سعی می کنند زندگی شان معنایی پیدا کند. همه انسان اند. اگر بر روی تفاوتها متمرکز شویم و آنها را برجسته کنیم، فرصت کمک گرفتن از دیگران را برای سبک کردن بار سفر و راحت تر سفر کردن از خودمان می گیریم. زندگی واقعی این طور نیست.


!همین الان وقت مشاوره بگیرید

با ما در ارتباط باشید

آدرس : تبریز، چهارراه آبرسان، برج سفید دو (SMP)، طبقه 5، واحد D5

تلفن : 33354348 - 041

همراه : 09148776881

کانال تلگرام : @daneshtabriz

ایمیل : info@daneshtabriz.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید