۱۱ مزیت شگفت آور ترک خود ارضایی برای مردان

 

سباستین هریس

ترجمه و ویرایش:  صالح قلی پور

۱ سرحال بودن هنگام بیدار شدن از خواب

یک نکته جالب این است که حتی اگر ما در به خواب رفتن و کیفیت خواب هم مشکل داشته باشیم بعد از ترک خود ارضایی سرحالی و هوشیاری اول صبح افزایش می یابد. و این عجیب است که خواب شاید کم شود ولی انرژی صبح گاهی افزایش می یابد.

در واقع مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد عدم استمناء باعث افزایش تستوسترون شما شده و این افزایش تستوسترون منجر به خواب بهتر و انرژی بیشتر در صبح می شود.

  1. بهبود زندگی زناشویی(رابطه جنسی)

بعد از ترک خود ارضایی رابطه جنسی هم از نظر کمیت و هم کیفیت خیلی رضایت بخش تر خواهد بود و این باعث رضایت شریک زندگی شما می شود.

  1. شما زمان بیشتری خواهید داشت

انجام عمل استمناء حداقل نیم ساعت وقت شما را خواهد گرفت و هرچه قدر این عمل زیاد باشد به همان اندازه وقت تلف کردن شما هم زیادتر خواهد بود و با ترک خودارضایی می توانید زمان بیشتری برای خود و کارهای خود فراهم کنید.

۴ برای جنس مخالف تان جذاب تر خواهید شد.

شاید هیچ موقع علتش را ندانید ولی هر روز که از ترک شما بگذرد احساس خواهید کرد که برای جنس مخالف تان جذاب هستید. شاید به دلیل تمرکز بیشتر  باشد ، شاید به دلیل افزایش سطح تستوسترون یا شاید به دلیل اینکه بالاخره از محیط خود و افراد موجود در آن آگاه شدید باشد.( یعنی آگاهی از نیاز های واقعی خود و دیگران).

۵ افزایش فعالیتها و رفتارهای اجتماعی

خود ارضایی نکردن باعث می شود میل شدیدی به اجتماعی بودن داشته باشید. و این رفتار مثبت شما دیگران را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.خودارضایی باعث می شود ما درونگراتر شویم و انگیزه بیرون رفتن و ارتباطات را نداشته باشیم . با ترک این رفتار شما جیگزین های خیلی بهتر و شادتری در زندگی خواهید یافت. و همین فعالیتها باعث ترشح هرمون اندورفین خواهد شد.

  1. جسم و بدن خود بیشتر خواهید شناخت

بعضی از فعالیتها مثل یوگا یا مدیتیشن باعث شناخت بیشتر افراد از جسم شان می شود.ولی هرچه قدر هم در این نوع فعالیتها ماهر باشیم خودارضایی باعث می شود که نتوانیم به نحو احسن این فعالیتها را انجام دهیم. خود آگاهی یعنی در زمان حال زندگی کردن و توجه کردن به حرکات رفتارها، حتی ریزترین آنها و سعی در احساس کردن تمام حس های بدن و اندامها.ترک خود ارضایی باعث می شود خودتان را از همه لحاظ بهتر بشناسید.

  1. شما خلاق تر می شوید

نکته بسیار مهم در مورد ترک خودارضایی این است که خلاقیت شما شدیدا افزایش خواهد یافت و این باعث خواهد شد در راه رسیدن به آرزوهای خود جدی تر باشید.

۸- می توانید از انرژی خود برای ساخت  زندگی رویایی تان استفاده کنید

این انرژی که به صورت خود ارضایی مصرف می کنید می توانید در فعالیتهای مثل باشگاه رفتن و ورزش صرف کنید. با این کار سلامتی شما افزایش می یابد و احساس اعتماد به نفس شما را زیاد خواهد کرد.

  1. مشکل نعوظ شما از بین خواهد رفت

افرادی که متاهل هستند با ترک خودارضایی زندگی جنسی شان خیلی بهتر و راضی کننده تر خواهد شد. با تماشای فیلم های پورن مشکلات جنسی از قبیل نعوذ و زود انزالی بیشتر می شود و این صدمه زیادی به کیفیت رابطه زناشویی می زند که با ترک خود ارضایی ۱۰۰% این مشکلات درمان خواهد شد.

  1. اضطراب اجتماعی شما از بین می رود

احساس خیلی جالبی خواهید داشت. و از تغییری که در زندگی خود شروع کرده اید لذت خواهید برد.اضطراب اجتماعی تان کمتر شده و خواهید توانست با افراد جذاب و متفاوت آشنا شوید. و این می تواند به روابط بسیار شاد منجر شود.

۱۱ به خودتان و دست آوردتان افتخار خواهید کرد.

آخرین فایده ای که میخواهم برایتان بگویم این است که احساس غرور و افتخار خواهید کرد و از اینکه توانستید حداقل ۳۰ روز این کار را انجام ندهید از خودتان رضایت خواهید داشت. و چیزهای زیادی نصیب تان خواهد شد.

 

 

مرکز مشاوره دانش ۰۴۱۳۳۳۵۴۳۴۸

 

 

 

 


!همین الان وقت مشاوره بگیرید

با ما در ارتباط باشید

آدرس : تبریز، چهارراه آبرسان، برج سفید دو (SMP)، طبقه 5، واحد D5

تلفن : 33354348 - 041

همراه : 09148776881

کانال تلگرام : @daneshtabriz

ایمیل : info@daneshtabriz.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید